Jarek Nohavica - Spoluúčasti


Folkové vánoce 1989

Bonton, 1989

 1. 17. 11. 1989 (básnička)
 2. Den přeslavný

Poznámky: Kromě Nohavici účinkovali: Pepa Streichl, Bohdan Mikolášek, Vašek Koubek, Slávek Janoušek & Miloš Makovský, Děsně fajn, Vlasta Redl, AG Flek, Martin Kratochvíl & Tony Ackerman, Petr Rimský & nějací dva muzikanti, Karel Plíhal a Jiří Vondrák.

Folkfórum - spolu...

Panton, 1990

 1. Mávátka
 2. Jakube
 3. To nechte být

Poznámky: Nahráno živě na koncertu v Ostravě dne 7. 12. 1989. Spolupráce na realizaci: Pepa Streichl. Kromě Nohavici účinkovali také Pepa Streichl, Roman Venclovský, Pavel Dobeš, Jaroslav Wykrent, Karel Plíhal, Petr Rímský, Vlasta Redl a Karel Kryl. Vyšlo jen na MC.

Morava '91

N. A. R., červen 1991

 1. Leninova ulice
 2. Panoptikum lásek a hrůz
 3. Studentská
 4. Hrdina nebo dezertér

Poznámky: Záznam z koncertního turné, které podnikli Jaromír Nohavica, Slávek Janoušek s Milošem Makovským, Josef Streichl a Pavel Dobeš s Milošem Dvořáčkem v roce 1991. Produkce: Martin Návrat. Zvuková režie: Petr Pokorný. Vyšlo jen na MC.

Folkový kolotoč I.

Free Art Records

 1. Červený květ
 2. Na dvoře divadla

Poznámky: Nahráno ve studiu československého rozhlasu v Ostravě v letech 1981-1982. Produkce: Jiří Vondrák. Hudební režie: Jiří Pospíšil a Vladimír Studnička. Vyšlo na MC a CD. Kromě Nohavici účinkují také Ivo Jahelka, Plíharmonie, Pavel Dobeš a Bodlák-Vondrák.

Šťastné a veselé...

Venkow, 1992

 1. V půlnoční hodinu
 2. Panna na oslu jede
 3. Den přeslavný

Poznámky: České a moravské vánoční koledy hrají a zpívají: W. Daněk, R. Křesťan, J. Samson Lenk, P. Žalman Lohonka, B. Mikolášek, J. Nedvěd, J. Nohavica, L. Halamová, L. Slabá, Exminnesengři a další. Natočeno v červenci 1992 v kostele sv. Maří Magdaleny v Černici a v kostele ve Zlaté Koruně u Českého Krumlova. Produkce: Pavel Pokorný. Hudební režie: Leoš Kosek.

Česká mše vánoční - Jan Jakub Ryba

Venkow, 1993

Poznámky: Kromě Nohavici účinkují také Robert Křesťan, Vítek Zicha, Pavel Lohonka, Lenka Slabá, Wabi Daněk a další. Vyšlo na CD a MC.

Vita '93

Monitor, 1993

 1. Pijte vodu
 2. Tři čuníci

Poznámky: Nahráno v Olomouci v rámci festivalu zdravotně postižených písničkářů VIVAT VITA dne 2. 10. 1993. Hudební režie: Karel Plíhal a Emil Pospíšil. Produkce: Zdeněk Vřešťál. Vyšlo na CD a MC.

Hudba bez bariér

Bonton music, 1996

 1. Metro pro krtky
 2. Lásko, voníš deštěm

Poznámky: Nahráno na humanitárním koncertu v pražské sportovní hale 19. 10. 1996. Koncert produkoval Zdeněk Vřešťál a agentura Zet, uváděl a režijně vedl Zdeněk Suchý. Hudební dramaturg a režisér nahrávky: Vít Sázavský. Nahrávku produkoval Jaroslav Pech. Dále vystoupili: Yo Yo band, Spirituál kvintet, Mňága a Žďorp, Karel Plíhal (doprovodil Nohavicu na kytaru v Metru pro krtky), Marie Rottrová (tu hudebně doprovodil Nohavica v písni Lásko, voníš deštěm), Vladimír Mišík & Etc..., Miro Žbirka, Bratři Ebenové (s dalšími muzikanty), Jan Burian, Krausberry, Ivan Hlas, Jan Sahara Hedl, Oldřich Kaiser a Jiří Lábus.

Králíci, ptáci a hvězdy - Karel Plíhal

Monitor-EMI Records, 1996

 1. Podzimní

Poznámky: V písni Podzimní Jaromír Nohavica zpívá spolu s Karlem Plíhalem, navíc je spoluautorem textu.

Pavlína Jíšová

Ji-Ho-Music, 1998

 1. Žába

Poznámky: V písni Pavlíny Jíšové Žába s ní zpívá Jaromír Nohavica v duetu.

Neřež

Monitor, 1998

 1. Ženy

Poznámky: Autorem i interpretem (spolu s Neřež) písně Ženy je Jaromír Nohavica. Skladbu aranžoval Vít Sázavský.

Sloni v porcelánu I. - Písničkáři dětem

Monitor EMI, 1999

 1. Haló haló
 2. Čítanka

Poznámky: Producenti: Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský. Autor projektu: Jiří Sedláček. Kromě Jaromíra Nohavici jsou zastoupeni: Vít Sázavský, Bratři Ebenové, Hradišťan, Jindra Kejak, Radůza, Pavel Dobeš, Jan Burian, Markéta Fischerová a Marek Eben, Jiří Schmitzer, Magdalena Reifová a Petr Vacek, Jiří Dědeček, Jan Spálený a Filip Spálený, Dáša Voňková, Paleček & Janík, Vodňanský & Skoumal, Zuzana Navarová d. T., Zdeněk Vřešťál a Petrklíček.


Alba Výběry